Aktywny wypoczynek w mieście pod Giewontem

Aktywny wypoczynek w mieście pod Giewontem

20 maja 2019 Wyłączono przez kasprowy

Podhale zasługuje na uwagę i niejedną wizytę.

Region jest niebywale ciekawy, przyciąga turystów zapewniając im multum atrakcji. Jedni chętnie poznają zabytki i kulturę, inni korzystają z uroków życia nocnego, jeszcze inni stawiają na sport. Naszym zdaniem będąc w mieście pod Giewontem warto jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu, w otoczeniu zieleni. Interesującym sposobem na zwiedzanie są przejażdżki na dwóch kółkach. Zakopane rowery – to ogromny dział, każdy miłośnik jednośladów znajdzie w sieci masę praktycznych informacji temat wypraw rowerowych.

Dla zdrowia fizycznego i psychicznego

Jazda na rowerze ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie fizyczne oraz psychiczne. Pozwala zatroszczyć się o odporność, wydolność organizmu, układ krążenia. Dzięki niej rewelacyjnie modelujemy sylwetkę, a także rzeźbimy mięśnie. Ponadto, skóra zostaje dotleniona, przez co poprawia się jej wygląd. Panie chętnie inwestują w kremy, które wklepują w cerę, by zatrzymać jej młodość jak najdłużej. Tymczasem może się okazać, że to właśnie aktywność jest zamiennikiem najdoskonalszych kosmetyków.
Pokonywanie przepięknych, górskich terenów bardzo dobrze działa na naszą psychikę. Codziennie walczymy ze stresem, przytłoczeni jesteśmy zbyt dużą ilością obowiązków i często czujemy, że dopada nas monotonia. Dawka aktywności fizycznej plus świeże powietrze oraz spektakularne widoki, to coś, co pomoże nam pokonać negatywne emocje. Przejażdżki po górach wyciszają i koją skołatane nerwy. Skupiając się na celu wyprawy, na pokonywaniu kolejnych kilometrów, zapominamy o wszystkich troskach. Nasza uwaga skoncentrowana jest na danej chwili, na fantastycznym otoczeniu, a nie na negatywnych emocjach.

Wypożyczalnie rowerów

Każdy, kto nie ma własnego jednośladu lub nie zamierza zabierać go w podróż powinien poszukać ofert – Zjazd.pl – wypożyczalnia rowerów Zakopane. Ceny proponowane przez tego typu firmy są bardzo przystępne. Klienci poza dobrej jakości pojazdem otrzymują możliwość wyboru odpowiedniej dla siebie trasy. Pomyślano o doświadczonych cyklistach i tych początkujących. Ciekawe są ścieżki proponowane rodzinom z dziećmi. Familijne wycieczki to znakomity pomysł na relaks. Warto również zerknąć na oferty – rowery elektryczne Zakopane. Tego typu jednoślady mogą być nieocenioną pomocą podczas trudnych podjazdów. Opcja idealna m.in. dla osób, które nie chcą rezygnować z aktywności, ale czują, że ich kondycja nie jest najlepsza.
Aktywne spędzanie czasu to same plusy. Poznajemy region, napawamy się krajobrazami, dbamy o formę, zdrowie i swoją psychikę. Turystyka rowerowa nie bez powodu stała się tak modna.