Atrakcja w górach, która dostarczy zabawy? Spływ Dunajcem!

Atrakcja w górach, która dostarczy zabawy? Spływ Dunajcem!

9 kwietnia 2020 Wyłączono przez kasprowy

Lubisz wypoczywać w Zakopanem? Jeśli tak, na pewno przekonałeś się, jak wiele atrakcji oferuje to miasto swym gościom. Zarówno miłośnicy pocztówkowych widoków, fani aktywności na powietrzu, jak i osoby, które przepadają za poznawaniem zabytkowych obiektów – każdy bez większego trudu znajdzie coś dla siebie.

Można polecać różnorakie atrakcje. Ich lista jest bardzo długa. My jednak skupimy się dziś na jednej z nich, niezwykle popularnej i dającej sporo frajdy. Spływy Dunajcem w Zakopanem – nie bądź obojętny wobec takich ofert! Obiecujemy, że doskonałej zabawy nie zabraknie.

Poznaj zjawiskowe krajobrazy i zrelaksuj się

Wyobraź sobie – płyniesz drewnianą tratwą, słyszysz szum rzeki, delektujesz się klimatem, obserwujesz otoczenie, w którym królują majestatyczne szczyty – zgodzisz się chyba, że brzmi to ciekawie? Udział w spływie jest kapitalną przygodą i niepospolitym sposobem na odkrywanie uroku górskiego świata. Widoki, jakie będziesz miał okazję zobaczyć na pewno wywołają zachwyt.

Kiedy dookoła tak fascynujące scenerie, nie myślisz o pracy, obowiązkach, codzienności. Skupiasz się na tym co tu i teraz. Znika stres, pojawia się doskonały humor, a twarz zdobi uśmiech. Nie może być inaczej! Na drewnianej tratwie z dala od miejskiego hałasu nabierzesz pozytywnej energii.

Spływy Dunajcem mają długoletnią historię, ponieważ organizowane są od niemal 200 lat. Co ważne – nie przestały cieszyć się olbrzymią popularnością. Każdego roku mnóstwo turystów chętnie wsiada na tratwy, by cieszyć się pejzażami i poznać otoczenie z innej strony.

Magiczny i owiany tajemnicą przełom Dunajca

Znana atrakcja Pienin oferuje urzekające krajobrazy, ale przyciąga także z innego powodu. Otóż, powstanie przełomu do dziś budzi dyskusje. Naukowe wyjaśnienia nie bardzo obchodzą górali, według nich przełom jest dziełem rycerza Ferkowicza, który gonił tamtędy króla węży, bądź Bolesława Chrobrego – legenda głosi, że to właśnie on wybił ujście Dunajcowi. Z miejscem związana jest też postać Janosika. Podobno uciekając przed hajdukami przeskoczył rzekę i do dziś na skale można zobaczyć ślady kierpców tego zbójnika. Jak było naprawdę? Nie wiadomo, ale myśl, iż przełom Dunajca jest zagadką, zdecydowanie zachęca do odwiedzenia go.

Jeżeli planujesz wizytę w Zakopanem w okresie od kwietnia do października, koniecznie wpisz w swój plan wypoczynku atrakcję jaką jest spływ. Wycieczka na drewnianej tratwie da wiele radości, pozwoli się odprężyć i delektować urokiem gór.