Najlepsze przekąski na szlak- co powinno znaleźć się w plecaku?

Najlepsze przekąski na szlak- co powinno znaleźć się w plecaku?

2 lipca 2021 Wyłączono przez kasprowy

Głód nie sprzyja chodzeniu po górach. Jeśli zaczyna brakować energii, idziemy wolniej, szybciej się męczymy, a zamiast na widokach, wciąż myślimy o tym, by w końcu zjeść coś dobrego albo cokolwiek! Dlatego nigdy nie wybieraj się w góry bez prowiantu to absolutna podstawa! A już szczególnie chodząc po szlakach w najwyższych polskich górach, gdzie tak szybko nie dotrzesz do schroniska ani do karczmy czy choćby do jakiegoś sklepiku. Co zabrać? Jak spakować prowiant?

Energetycznie, a zarazem lekko

Na szlaku stawiaj na przekąski:

  • lekkostrawne,
  • takie, które można jeść idąc,
  • energetyczne,
  • nie powodujące problemów żołądkowych- ból brzucha to ostatnia rzecz, której trzeba na szlaku,
  • takie, którymi nie pobrudzisz się w trakcie jedzenia.

Najpopularniejszą przekąską, sprawdzoną, są oczywiście kanapki. I tu mamy wiele opcji do wyboru, bo możemy przygotować je praktycznie ze wszystkim, czyli z tym co lubimy. Natomiast warto kierować się tym, by nie były one ciężkostrawne, czyli lepiej unikać wysokokalorycznych sosów. Wędlina, plasterek sera i koniecznie dodatek warzywny, sałata, pomidor, ogórek, papryka, wedle upodobań. Kanapki z wędliną, serwem i warzywami dostarczają energii, zarazem nie powodują uczucia ciężkości, o ile nie zjemy pięciu bułek naraz. Można je jeść idąc i nie pobrudzimy się nimi. Poza tym dodatkowo warto wziąć ze sobą owoce. Świetnie sprawdzają się banany i jabłka.

Jak przygotować prowiant na wyjeździe?

W domu nie ma problemu z przygotowaniem kanapek, ale gdy już wybieramy się do Zakopanego na kilka dni bądź też innego miasta, to kupowanie wszystkich produktów, by zrobić kanapki jest czasochłonne i kosztowne. A część jedzenia zwyczajnie się marnuje. Na szczęście w Zakopanem przez stronę https://www.maryna.pl/ zamówisz bułki na szlak. I są to właśnie takie konkretne przekąski, jak wspomniano powyżej, z wędliną serem i warzywami. Dostarczane pod drzwi kwatery. Zresztą można zamówić śniadanie na ciepło, a do tego bułki na szlak, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Poza tym zamówisz również owoce, jabłka i banany. Zamawiając śniadanie masz energię na wyjście w góry, a później gotową przekąskę, pod postacią energetycznej bułki. W ramach śniadań oferowane są kabanosy czy frankfurterki, w zależności od zestawu, które również można zabrać na szlak.
Na szlakach, oprócz prowiantu, niezbędna jest woda! W górach sprawdzają się silikonowe butelki, które zmniejszają się wraz z każdym łykiem wody. W chłodniejsze dni nie powinno zabraknąć termosu z ciepłą herbatą.