O co chodzi w paintballu? – Najczęstsze scenariusze

O co chodzi w paintballu? – Najczęstsze scenariusze

25 października 2020 Wyłączono przez kasprowy

Czy w grze chodzi wyłącznie o to, by nie zostać trafionym? A może o coś więcej? Kto i kiedy musi zejść z pola? Czy jak zostanę trafiony po minucie zabawy kończę grę? Jakie propozycje zabawy mają organizatorzy paintballu?

Liczba scenariuszy jest ograniczona tylko przez wyobraźnię organizatorów. Dlatego jest z czego wybierać. Od tradycyjnej zabawy polegającej na eliminacji grupy przeciwnej, przez odbicie zakładnika, po rozbrajanie bomby. Wielość pomysłów to możliwość wyboru zabawy dopasowanej do oczekiwań i nastroju.

Scenariusze dla młodszych i starszych

Inaczej lubią się bawić dzieci, a inaczej dorośli. Choć ta druga grupa chętnie wchodzi w skórę dzieci i zamienia się na kilka godzin w beztroskich kilkulatków. W paintball, jak można przeczytać na stronie jednego z organizatorów: https://www.paintball.com.pl/, udział mogą brać dzieci od ósmego roku życia. Scenariusze są tak przygotowane by młodszym uczestnikom stworzyć realne warunki do rozgrywek, zastępując świat wirtualny w postaci gier. A starsi mogą wcielić się w różne role.

Eliminacja bądź osiągnięcie celu

To najpopularniejsze rozgrywki. Eliminacja ma na celu wykluczenie z zabawy wszystkich członków przeciwnej drużyny, czyli zestrzelenie. Powstaje jednak pytanie, czy jeśli po minucie zostanę zestrzelony, to muszę zejść z pola? Niekoniecznie. Po pierwsze dla początkujących sędziowie mają dużo wyrozumiałości i często pozwalają jeszcze pozostać. Po drugie, jeśli kulka się nie rozwali, czyli farba nie pokryje kombinezonu, to zazwyczaj również nie musisz zejść. Natomiast wbrew zasadom jest próba wytarcia plamy i oszukiwania, że nie zostało się trafionym. Wówczas czekają konsekwencje.

Osiągnięcie celu to często na przykład zdobycie flagi przeciwnika. Ta drużyna, która pierwsza ją zdobędzie wygrywa pojedynek.

Ochrona prezydenta

To również klasyka, ale i świetna zabawa. W tej grze uczestnicy dzieleni są na dwie grupy: eskorta plus prezydent i terroryści. Zadaniem pierwszej grupy jest przejście z prezydentem wyznaczoną trasą. On sam nie ma broni. Natomiast terroryści mają na celu zestrzelenie prezydenta. Gdy zostanie trafiony zabawa się kończy. Prezydent nie ma broni.

Warto zwrócić uwagę na scenerię

Najlepszy paintball odbywa się w naturalnych warunkach. Dlaczego? Wszystko jest rzeczywiste i pozwala to na wczucie się w stu procentach w sytuację. Na początku wspomniano o jednym z organizatorów w Zakopanem. Paintball ma miejsce w lesie, w naturalnych warunkach, w przepięknym otoczeniu. Dzięki temu można naprawdę świetnie się bawić – sprawdź tą arenę paintball: arena-zakopane.pl/

Pytanie nie powinno brzmieć, czy wybrać się w końcu na paintball, ale gdzie i kiedy.