Zakopane zimą – rozmaite atrakcje dla najmłodszych

Zakopane zimą – rozmaite atrakcje dla najmłodszych

20 maja 2019 Wyłączono przez kasprowy

Góry w zimowej porze są niezwykle chętnie odwiedzane. Sporą grupę stanowią rodziny z dziećmi, które przybywając tam liczą na sporą porcję radości i całą masę pozytywnych wrażeń. Zakopane, jako miasto dbające o swych dużych i małych gości gwarantuje, że nikt nie będzie się w nim nudził i ani przez chwilę nie pożałuje decyzji o przyjeździe.

Na sportowo od rana do wieczora

Sporty zimowe – to pierwsze co przychodzi na myśl. Zarówno dla wprawionych narciarzy, jak i tych dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tą dyscypliną przygotowano wiele tras o różnym stopniu trudności. Przy ośrodkach narciarskich znajdują się szkółki, gdzie do dyspozycji są instruktorzy. Każdy, kto marzy o szusowaniu, ale nie ma doświadczenia może skorzystać z ich wiedzy i spróbować swoich sił jako narciarz. W dziale o nazwie – Zakopane atrakcje zimą swoje miejsce ma również dająca wiele frajdy jazda na łyżwach. Miasto zapewnia odpowiednie warunki wszystkim fanom tej aktywności. Przy lodowiskach funkcjonują wypożyczalnie sprzętu, dlatego nie trzeba zabierać własnych łyżew. Najmłodsi turyści z wielką ochotą odwiedzają też park rozrywki – Snow Zabawa, gdzie mogą się wyszaleć na białym puchu. Skutery śnieżne, tory saneczkowe, kuligi – tam pojęcie nudy nie istnieje.

Rozrywka i szalona zabawa

Zima, choć daje wiele możliwości i sprawia, że górski krajobraz staje się jeszcze bardziej fascynujący, czasem może zniechęcić. Bywa, że chcemy się przed nią schronić. Jak wtedy zaplanować czas z pociechami? Sposobów jest niemało. Znakomitym rozwiązaniem jest zabranie ich do jednej z sal zabaw. Mini Club, czy Park Janosika, to beztroskie krainy, w których dla maluchów przygotowano m.in. baseny z kulkami, kręte zjeżdżalnie, tory przeszkód i nowoczesne gry interaktywne. Miejsca te zaprojektowane są tak, by oferować bezpieczeństwo i wyborną zabawę. Dodatkowo, znajdują się w nich przytulne kawiarenki, gdzie czekają same pyszności. Zakopane – atrakcje zimą dla dzieci to też popularne i uwielbiane termy oraz aquaparki. Wodne szaleństwa dają wiele uśmiechu. Nowoczesne obiekty zapewniają rozrywki na najwyższym poziomie. Baseny, fontanny, siatka do wspinaczki, sauny, a także strefa lecznicza i hydromasaże – to kilka powodów, dla których warto wybrać się tam wraz ze swymi szkrabami.
Zakopane to miasto przyjazne dzieciom. Oferuje im wiele możliwości spędzania czasu. Trafia w różnorodne gusta i doskonale wie, że najmłodsi turyści są często bardziej wymagający niż dorośli. Naszym zdaniem jeszcze wiele razy nas zaskoczy i zaproponuje nową, ciekawą rozrywkę, dla której chętnie się pofatygujemy nawet kilkaset kilometrów.