Rowerem przez Tatry! Wypożyczalnie w Zakopanem

Rowerem przez Tatry! Wypożyczalnie w Zakopanem

7 sierpnia 2019 Wyłączono przez kasprowy

Tatry można poznawać na wiele sposobów. Jednym z nich są wycieczki na dwóch kółkach. Nikogo chyba nie musimy przekonywać, że jazda na rowerze dobrze wpływa na zdrowie, poza tym relaksuje, wycisza i daje frajdę, a widoki, jakie ukazują się oczom śmiało można nazwać spektakularnymi. Trzeba tylko wybrać odpowiednią trasę. Pokonywanie górskich terenów wymaga większego wysiłku, niż przejażdżki po nizinach, znaczenie ma nie tylko długość odcinka, ale także kąt nachylenia między poszczególnymi jego fragmentami oraz różnica wzniesień. Na szczęście dostępne są zarówno ścieżki dla amatorów, jak i wytrawnych cyklistów.

Trasy o różnym stopniu trudności

Początkujący rowerzyści zachwyceni będą szlakiem architektury drewnianej. Ten ok. 12 km. odcinek prowadzi drogą asfaltową i rozpoczyna się przy Krupówkach w pobliżu przejścia podziemnego. Pokonując szlak mamy okazję podziwiać nie tylko cudne krajobrazy, ale też wyjątkowe zabytki, jak np. drewniany kościółek, czy stare, góralskie chałupy.

Inną propozycją jest trasa Zakopane – Krzeptówki – Zakopane o długości ok. 10 km. Startujemy przy skoczni Wielka Krokiew. Przemierzając ją widzimy np. Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej i dom zamieszkiwany niegdyś przez Jana Krzeptowskiego.

O wiele dłuższy, bo ok. 26 km. odcinek Zakopane – Harenda – Poronin – Cyrhla – Zakopane jest równie łatwy. Rozpoczyna się obok Willi Pod Jedlami i tam się kończy. Oferuje niewyobrażalnie piękne widoki, szczególnie gdy wjeżdżamy wyciągiem na Harendę.

Trasa nieco trudniejsza to ok. 30 km. odcinek Zakopane – Gubałówka – Chochołów – Witów – Zakopane. Jego największą zaletą jest możliwość zobaczenia „żywego skansenu budownictwa podhalańskiego”, w skład którego wchodzą drewniane, góralskie chałupy.

Natomiast 25 km. trasa Kościelisko – Dolina Chochołowska przeznaczona jest dla rowerzystów posiadających znakomitą kondycję i wytrzymałość. Spore różnice wzniesień stanowią nie lada wyzwanie. Jednak trzeba przyznać – rewelacyjne krajobrazy rekompensują cały trud.

Zapewniamy, że będąc w Tatrach warto zdecydować się na aktywność i ruszyć rowerem przez fantastyczne tereny, docierając do najciekawszych zakątków. Radości oraz pozytywnych wrażeń nie zabraknie.