Stoki dla dzieci w Zakopanem i okolicach

Stoki dla dzieci w Zakopanem i okolicach

20 maja 2019 Wyłączono przez kasprowy

Przyjeżdżając pierwszy raz za ferie zimowe do Zakopanego warto nauczyć się jeździć na nartach. Zakopiańskie i okoliczne stacje narciarskie mają bardzo bogatą ofertę.

Niemal wszystkie stacje narciarskie na Podhalu są dostosowane do potrzeb osób uczących się jeździć, a zwłaszcza małych dzieci. Zanim jednak wybierzemy jedną ze stacji narciarskich na której będziemy stawiać pierwsze kroki, warto zapoznać się czym dany ośrodek lub stacja dysponuje.

Jeździć uczą się małe dzieci

Wybierając się na narty z małymi dziećmi warto zdecydować się na stoki, które są wyposażone w narciarskie przedszkola. Są to specjalne tory przeszkód na bardzo łagodnych górkach, gdzie przeszkodami są piankowe bajkowe postacie. Takie towarzystwo zachęca maluszki do szusowania pomiędzy baśniowymi stworzeniami.
Warto także, aby stok narciarski wyposażony był w specjalne taśmy wyciągowe. Małe dzieci mają problem z chwyceniem orczyka i bezpiecznym wjazdem. W przypadku taśmy wszystko staje się nie tylko prostsze, ale u bezpieczniejsze. Dzieciaczki wjeżdżają nartami na specjalną taśmę i pomału jadą pod górkę. Takie wyciągi taśmowe znaleźć można na stacjach Szymoszkowa i Jurgów – Ski.

Jazdy uczy się młodzież i dorośli

Jeżeli na stok wybierają się nastolatkowie lub osoby dorosłe, to warto pomyśleć o łagodnych stokach. W ośrodkach, które dysponują tylko łatwymi trasami zjazdowymi na nartach jeżdżą wyłącznie osoby dopiero uczące się. Dzięki temu możemy być pewni, że nikt z impetem nie wjedzie w nas lub naszych bliskich.
Trasy idealne do nauki jazdy znajdziemy pod Nosalem i Skocznią w Zakopanem oraz na Polanie Chotarz w Kościelisku i na Białym Potoku.

Jedni się uczą, drudzy jeździć już umieją

Jeżeli na stok wybieramy się w większym gronem, spośród których jedni już dobrze jeżdżą na nartach, a drudzy dopiero się uczą, to warto pomyśleć o ośrodku, który ma kilka tras o zróżnicowanym stopniu trudności. Dzięki temu wszyscy będą mogli przebywać w jednym miejscu i spotkać się w karczmie na gorącej herbacie.

Stoki odpowiadające takim wymaganiom znajdziemy w Witowie, na Polanie Szymoszkowej, Harendzie oraz w Suchem.